Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fallout Equestria - Pink Eyes - Tłumaczenie
#41
Milusio Smile
Odpowiedz
#42
Nowy rozdział...
Całujcie mnie wszyscy tam, gdzie powstaje ptasie mleczko.
Odpowiedz
#43
Wyszedł epilog... To wszystko, dziękuję.
Całujcie mnie wszyscy tam, gdzie powstaje ptasie mleczko.
Odpowiedz
#44
To może kolejne tłumaczenie?
Odpowiedz
#45
No.... Przeczytane do deski!! Powiem wprost, to była piękna historia... I wcale nie smutna Smile

4 końcowe rozdziały już nagrane BTW Smile
Odpowiedz
#46
14 rozdział to bezcenny przykład dania dziecku broni atomowej na użytek własny
Odpowiedz
#47
Wow... po trzech i pół roku...
Całujcie mnie wszyscy tam, gdzie powstaje ptasie mleczko.
Odpowiedz
#48
(23-03-2020, 19:20)Kinro napisał(a): Wow... po trzech i pół roku...

Jak tak się zszokowałeś po tak odgrzanym temacie, to co powiesz na wieść, że po przeprowadzonej ankiecie ktoś myśli nad wydaniem twojego tłumaczenia w formie papierowej? W przyszłości i - co prawda - po ostrej korekcie, a po kilku latach w usa i nauczeniu się języka - tak, przeczytałem oryginał tego fika - stwierdzam, że wydawca fików ma niestety rację. Nie zrozum mnie źle, doceniam to jak trudne to dzieło i w ogóle ci się udało, ale do perfekcji niestety dosyć dużo brakuje, dużo Unhappy
Odpowiedz
#49
Cóż, odpowiadając po kolei:
- Jestem zaskoczony, ale i miło mi, że jakakolwiek polska wersja Fo:E będzie w pełni wydrukowana.
- Wydawca fików? W sensie?
- Świetnie rozumiem, że nie jest to idealne. Jak zaznaczałem wiele razy wtedy, kiedy jeszcze byłem brony: nie jestem tłumaczem. Chociaż po tych trzech i pół roku z pewnością napisałbym lwią część tego tłumaczenia inaczej. Nieraz dostawałem po nosie za działanie liberalnie, nieraz spotykałem się z krytyką, słuszną krytyką. Po kilku latach w USA i nauczeniu się języka na miejscu można wywnioskować, że lekcje angielskiego nie pokrywają się często z realiami, to już tak swoją drogą.
Całujcie mnie wszyscy tam, gdzie powstaje ptasie mleczko.
Odpowiedz
#50
Chodziło mi o ten post w tym temacie. https://mlppolska.pl/topic/18480-ankieta...a-fanfika/

http://puu.sh/FrISi.png

Jak byk stoi tam Pink Eyes Smile W sumie postawił bym PL wersje obok oryginału. Tylko wysyłka tego była by do mnie raczej droga :d

Z nieoficjalnego źródła wiem, że ponoć mają to być Smocze Łzy, choć nie wiem, skąd Sun wziął pdfy z fikiem skoro na mlppolsce nie są dostępne, gdyż autor usunął dostęp do fika. Jedyny domysł to albo oficjalny lektor fika albo autor. Choć z informacji do których dotarłem sledząc to, to nawet autor fika nie miał wszystkich rozdziałów u siebie, ponoć.


"Po kilku latach w USA i nauczeniu się języka na miejscu można wywnioskować, że lekcje angielskiego nie pokrywają się często z realiami, to już tak swoją drogą." Tu się zgodzę niestety. To jak z teorią i Praktyką. Ale oczywiście na pocieszenie dodam, że nawet lata w obcym państwie mogą nie dać ci takiego poziomu jak osobie, która się tam urodziła. Ciężko się nauczyć mówić po obcemu zupełnie bez akcentu, nie wszyscy to umieją.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości